Aktualności

Zobacz wszystkie
11 kwietnia 2023

Zaproszenie na spotkanie z Niną Majewską-Brown

W piątek 21 kwietnia o godzinie 18:00 w Domu Narodowym odbędzie się spotkanie autorskie z Niną Majewską-Brown na które zapraszamy wspólnie z Macierz Ziemi Cieszyńskiej Koło Drogomyśl.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z NINĄ MAJEWSKĄ-BROWN

  • piątek, 21 kwietnia 2023 r.
  • godz. 18:00
  • Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
  • wstęp wolny!

 

Dziękujemy Pani Annie Wojtas-Rduch za tłumaczenie filmu na język migowy!

 

Nina Majewska-Brown jest absolwentką UAM w Poznaniu, przez lata związana z reklamą i PR-em. Były pracownik agencji reklamowych, wydawnictw, gdzie promowała największych autorów literatury polskiej i zagranicznej. Debiutowała w 2015 roku przebojową książką „Wakacje”. Znana z hitowych powieści obyczajowych, m.in. „Nina”, „Mąż na niby”, „Żona na zamówienie”, „Tylko dla dorosłych”, „Tylko tu i teraz”, ma też na swoim koncie ciepło przyjęty przez czytelników kryminał „Grzech” oraz sagę historyczną „Zakładnicy wolności”. Nina Majewska-Brown jest pisarką znaną ze swojej wrażliwości, co sprawia, że kolejne jej powieści podbijają listy bestsellerów. Efektem jej zainteresowań historią są bestsellerowe powieści „Tajemnica z Auschwitz”, „Anioł życia z Auschwitz”, „Dwie twarze. Życie prywatne morderców w Auschwitz” oraz „Ostatnia więźniarka z Auschwitz”.

Najnowsza powieść Niny Majewskiej-Brown „Ocalona z Auschwitz. Pójdę za tobą na koniec świata” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia o odwadze, wyborach i miłości. 1 września 1941 r. w niemieckim mundurze z pistoletem w kieszeni i na rowerze ucieka z Auschwitz Jan Nowaczek. Mimo obawy o własne życie, zbiegowi pomaga rodzina Kuligów. Ale po kilku miesiącach Nowaczek ponownie pojawia się w ich domu w towarzystwie esesmanów. Do obozu trafia ciężarna Franciszka Kulig, jej siostra i kilka innych osób. By ocalić ukochaną żonę, zrozpaczony Wawrzyniec decyduje, że pójdzie do obozu, by zamienić się z Franciszką na życie. Książka powstała we współpracy z Archiwum Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Powrót