Informacje

Nazwa:
Chińskie ćwiczenia dla zdrowia i długowieczności - wykład
Miejsce:
COK Dom Narodowy
Data:
2020-09-30 17:00 - 2020-09-30 19:00
Miejsce:
COK Dom Narodowy
Opis:
„Tai chi i qigong” - chińskie ćwiczenia dla zdrowia i długowieczności to temat wykładu Iwony Korlackiej, na który zapraszamy do Domu Narodowego 30 września.

Czym różni się tai chi od qigong, ogólne zasady ćwiczeń i ich aspekty zdrowotne, co możemy uzyskać za włożony w ćwiczenia czas oraz przykładowe ćwiczenia - o tym wszystkim usłyszymy podczas wykładu.

Tai chi jest systemem opartym na naukach medycyny chińskiej. Wielokrotne powtarzanie sekwencji ćwiczeń daje odczuwalną poprawę stanu zdrowia, zarówno w przypadku urazów sportowych, jak i w stanach zwyrodnieniowych oraz schorzeniach przewlekłych. Tai chi to jedna z metod, która przyczynia się do utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz do usunięcia blokad energetycznych w organizmie. Precyzyjne wykonywanie ćwiczeń według obowiązujących w tai chi zasad, to ćwiczenie płynności, harmonii i piękna w ruchu. Wykonywane powolne ruchy mogą również zostać zastosowane w samoobronie, której elementy stanowią integralną część treningu tai chi.Wróć do listy