Informacje

Nazwa:
Wakacyjne Kadry 2024 - piątkowe kino plenerowe na cieszyńskim rynku!
Miejsce:
Rynek Cieszyn
Data:
2024-07-05 21:00 - 2024-08-30 23:00
Miejsce:
Rynek Cieszyn
Opis:

Przypuszczamy, że wiele osób czeka na informacje dotyczące tegorocznej odsłony Wakacyjnych Kadrów! Oczywiście również tego lata czekają nas cotygodniowe, plenerowe projekcje filmów na dużym ekranie, które - tak, jak inne największe wydarzenia - wracają z powrotem na piękny, cieszyński rynek!

ZAPRASZAMY NA LEŻACZKI I WSPÓLNE OGLĄDANIE FILMÓW WE WSZYSTKIE PIĄTKOWE WIECZORY LIPCA I SIERPNIA!


WAKACYJNE KADRY 2024
PROGRAM:

LIPIEC:

  • 5 lipca - "Rozumiemy się bez słów"
  • 12 lipca - "Love, Rosie"
  • 19 lipca - "Moonfall"
  • 26 lipca - "Wiek Adaline"

SIERPIEŃ:

  • 2 sierpnia - "Ferrari"
  • 9 sierpnia - "Mafia Mamma"
  • 16 sierpnia - "Civil War"
  • 23 sierpnia - "Wiecznie żywy"
  • 30 sierpnia - "Pies"

Projekcje odbywają się zawsze po zmroku, w lipcu w okolicach godz. 21:30, a w sierpniu około 21:00.
Zapraszamy na cieszyński rynek!

 

* w razie niepogody projekcje zostaną przeniesione do Sali Widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy"

_____________________

 

05.07.2024 - 21:30 - Rozumiemy się bez słów
reż. Eric Lartigau, Francja 2014 / komedia

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już "ten" chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

 

12.07.2024 - 21:30 - Love, Rosie
reż. Christian Ditter, Wielka Brytania 2014 / komedia, romans 

Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Gdy Alex wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają ciężkie chwile. Czy znajomość przetrwa lata rozłąki i tysiące kilometrów? Czy zaryzykują wszystko dla rodzącej się między nimi miłości?

 

19.07.2024 - 21:30 - Moonfall
reż. Roland Emmerich, USA 2022 / sci-fi, katastroficzny

Na skutek serii niewyjaśnionych zjawisk Księżyc wypada ze swojej orbity i obiera kurs kolizyjny z Ziemią. Jeśli dojdzie do zderzenia, nasza planeta ulegnie zagładzie. Była astronautka Jo Fowler (Halle Berry) jest przekonana, że przyczyną tego zjawiska jest działanie pewnej tajemniczej siły o niejasnym pochodzeniu. Większości naukowców i polityków ta teoria wydaje się szalona, ale Fowler wierzy, że jest wciąż szansa, by ocalić Ziemię. Wraz z jedynymi ludźmi, którzy wierzą w jej koncepcję: dawnym astronautą Brianem Harperem (Patrick Wilson) oraz niejakim Housemanem (John Bradley), specem od teorii spiskowych, Fowler przygotowuje misję ostatniej szansy. Kładąc na szali całą swoją wiedzę, doświadczenie i życie, wyruszają w kosmiczną podróż, podczas której odkryją, że Księżyc nie jest tym, czym nam się zawsze wydawał.

 

26.07.2024 - 21:30 - Wiek Adaline
reż. Lee Toland Krieger, USA 2015 / dramat, romans 

Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały niemal XX wiek. To życie jest fantastycznie wręcz interesujące, kolorowe, niezwykłe ale także bardzo samotne. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

 

02.08.2024 - 21:00 - Ferrari
reż. Michael Mann, USA 2023 / dramat, biograficzny

Lato 1957 roku. Niezależnie od sukcesów w Formule 1 były kierowca wyścigowy Enzo Ferrari przeżywa kryzys. Jego fabryce, którą wraz z żoną Laurą zbudowali praktycznie od zera dziesięć lat wcześniej, grozi bankructwo. Ich niestabilne małżeństwo rozpadło się rok wcześniej po stracie syna Dino. Ferrari walczy o to, by jego syn Piero, będący owocem romansu z Liną Lardi, został oficjalnie uznany za członka rodziny. W międzyczasie jego żądni zwycięstwa kierowcy kończą tragicznie po starcie w niebezpiecznym wyścigu Mille Miglia na dystansie 1000 mil przez Włochy.

 

09.08.2024 - 21:00 - Mafia Mamma
reż. Catherine Hardwicke, USA 2023 / akcja, komedia kryminalna

Główną bohaterką "Mafia Mamma" jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem. Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się matki chrzestnej!

 

16.08.2024 - 21:00 - Civil War
reż. Alex Garland, USA 2024 / akcja, dramat

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

 

23.08.2024 - 21:00 - Wiecznie żywy
reż. Jonathan Levine, USA 2013 / komedia, horror 

Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym umarli powstają z grobów a słowa „życie” i „śmierć” tracą swoje znaczenie, nie ma już miejsca na miłość. Nic bardziej mylnego! Pewnego dnia córka wojskowego odpowiedzialnego za eksterminację nieumarłych spotyka niezwykle przystojnego R. Między obojgiem od razu zaczyna iskrzyć. Nie ma tu żadnego znaczenia, że serce chłopaka już od dawna… nie bije. Ich miłość jest z jednej strony skazana na niepowodzenie, ale z drugiej daje szansę, na zbudowanie mostu między życiem i śmiercią. Dzięki nim może zakończyć się konflikt między ludźmi i martwymi.

 

30.08.2024 - 21:00 - Pies
reż. Reid Carolin, Channing Tatum, USA 2022 / komedia, dramat

Były Ranger Jason Briggs nie umie sobie ułożyć życia bez wojska. Gdy dostaje szansę powrotu do służby przyjmuje ją z entuzjazmem i bez zastanowienia. Szansa nazywa się Lulu i jest owczarkiem belgijskim o bogatej historii służby wojskowej. Briggs będzie mógł wrócić w kamasze pod warunkiem, że zawiezie Lulu na pogrzeb jej zmarłego pana. Kilkudniowa podróż kalifornijskim wybrzeżem wydaje się być nie tyle zadaniem, co beztroskim urlopem. I byłaby taka, gdyby nie charakterek Lulu. Delikatnie mówiąc owczarek nie przepada za ludzkim towarzystwem, a wygląda na to, że Briggsa nie toleruje bardziej niż innych. Wykazuje się wobec niego nie tylko ostentacyjnym lekceważeniem, ale otwartą agresją w myśl zasady „mam zęby i nie zawaham się ich użyć”. Wyżarta tapicerka ukochanego auta, wyczerpujące wielogodzinne gonitwy, świecenie oczami za psie wybryki w luksusowym hotelu, to tylko niektóre straty jakie na tym niełatwym froncie poniesie Ranger Briggs. Wkrótce jednak okaże się, że Lulu choć charakterna i krnąbrna do bólu, to serce ma dobre. Rzecz w tym, że trzeba umieć do niej dotrzeć. Czy Briggsowi uda się ta sztuka i czy będzie to początek pięknej przyjaźni? Pożyjemy, zobaczymy.

 

Wakacyjne Kadry 2024 organizowane są w ramach projektu "Cieszyn ReAnimacja". Celem projektu jest przywrócenie dla działań kulturalnych centrum Miasto Cieszyn poprzez organizowanie cyklu wydarzeń - koncertów i spektakli z udziałem lokalnych artystów, a także w przestrzeni miejskiej, a także pokazów filmowych na rynku. Więcej szczegółów niedługo! Do zobaczenia w Kulturze. Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura-Interwencje.

 
Wróć do listy