Informacje

Nazwa:
Viva il canto - koncert MONIUSZKO ZACZAROWANY
Miejsce:
Dom Narodowy
Data:
2023-09-28 18:00 -
Miejsce:
Dom Narodowy
Opis:

Stowarzyszenie Via Musica oraz Cieszyński Ośrodek Kultury zapraszają na kolejną edycję Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto! W czwartek 28 września o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Narodowego, w ramach Festiwalu odbędzie się koncert MONIUSZKO ZACZROWANY.

Magda Brudzińska, charyzmatyczna wokalistka, altowiolistka, aranżerka i producentka muzyczna, powraca wraz ze swoim zespołem na Festiwal „Viva il canto” z nowym, zaczarowanym projektem. Ty razem zaczarowała pieśni Moniuszki, czyniąc z nich wspaniałe przeboje na miarę XXI wieku. Pieśni zostały zaaranżowane w zupełnie nowej, jazzowej stylistyce, z wykorzystaniem elementów klasyki i etno.

MONIUSZKO ZACZAROWANY

  • czwartek, 28 września 2023
  • godz. 18:00
  • Dom Narodowy
  • cena biletu: 30 zł
  • przedsprzedaż biletów online na stronie Domu Narodowego (poniżej) oraz bezpośrednio w Domu Narodowym
  • sprzedaż biletów na godzinę przed rozpoczęciem koncertu (organizatorzy nie gwarantują dostępności biletów w dniu koncertu).

MONIUSZKO ZACZAROWANY
Magda Brudzińska jest artystką znaną w Europie z wykonań muzyki aszkenazyjskiej, bałkańskiej, romskiej i polskiej w nowoczesnych aranżacjach. Odważnie i piękne łączy tradycję z nowoczesnością, folkowe brzmienie przeplata elementami jazzu, muzyki klasycznej i popu. Artystka podejmuje się ciekawych i odważnych wyzwań
łączenia i przeplatania muzycznych światów i narracji, czego efektem są nietuzinkowe i interesujące projekty. Ma na swoim koncie m.in. projekty „Open for Chopin”, „4 Tango seasons”, „Moniuszko po klezmersku”, „Kolberg na Jazzowo”, „Polska piosenka żydowskiego pochodzenia”, czy „Lata 20’ lata 30’” i oczywiście kultowy Magda Brudzinska Klezmer Trio, z którymi z powodzeniem koncertuje od lat w całej Europie. „Moniuszko zaczarowany - Moniuszko na Jazzowo” to projekt łączący klasykę i jazz, projekt, który pokazuje jak uniwersalna, piękna
i ponadczasowa jest melodyka Moniuszki, i jak otwarty i bezkresny jest jazz. Magda do współpracy zaprosiła wybitnych polskich muzyków jazzowych wspólnie nadając kompozycjom Stanisława Moniuszki nowy jazzowy kształt. Do swego projektu wybrała pieśni powszechnie znane ze „Śpiewników domowych”, a także te mniej popularne - z cyklu ”Pieśni wieśniaczych”, czy dumki. Melodie i pieśni zostały zaaranżowane w zupełnie nowej, jazzowej stylistyce, z wykorzystaniem elementów klasyki i etno. W programie koncertu znajdą się m.in.: Przychodź miły, Prząśniczka, Cyganie, Nie śpię, nie jem, dręczę siebie, Pieśń wieczorna, Groźna dziewczyna.

wykonawcy:

  • Magda Brudzinska - śpiew, altówka, prowadzenie
  • Adam Niedzielin - fortepian
  • Józef Michalik – kontrabas

organizator: 

współorganizator:


Projekt dofinansowano ze środków:

Viva il Canto - Moniuszko zaczarowany
Dom Narodowy
28.09.2023
18:00
30 złWróć do listy