Informacje

Nazwa:
TRAMVIBES! / The Very Polish Cut Outs X Beard Brothers / Wzgórze Zamkowe / Święto Trzech Braci 2024
Miejsce:
Wzgórze Zamkowe
Data:
2024-06-15 23:00 -
Miejsce:
Wzgórze Zamkowe
Opis:

32. Święto Trzech Braci już 14-16 czerwca w Cieszynie! Wydarzenia w ramach tegorocznego programu #S3B po polskiej stronie Olzy będą się odbywały na cieszyńskim rynku, na Starym Targu oraz pod namiotem na Wzgórzu Zamkowym, gdzie zapraszamy w piątkowy i sobotni wieczór! Wydarzenia pod namiotem są płatne 20 zł przy wejściu.

TRAMVIBES!
The Very Polish Cut-Outs X Beard Brothers (KRTL&DAVE)

  • sobota, 15 czerwca 2024
  • godz. 23:00
  • Namiot na Wzgórzu Zamkowym

THE VERY POLISH CUT OUTS
Od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej. Robi to w większości poprzez nadawanie im nowego kontekstu, stosując studyjne manipulacje w postaci tzw. editów i remixów. W ten sposób dostosowuje je również do potrzeb współczesnych didżejskich setów oraz wymagań nowoczesnego słuchacza.

Wytwórnia, która powstała z czysto didżejskich pobudek, aby wydawać edity zapomnianych lub mniej znanych polskich utworów, przez ostatnie lata ewoluowała w pełnowymiarowy label, który przyczynił się do wzrostu zainteresowania rodzimą muzyką w kraju jak i zagranicą. Warto wspomnieć tu o takich krążkach jak choćby wydany przez The Very Polish Cut-Outs w 2020 roku archiwalny album „Dotyk” Renaty Lewandowskiej, wydana w tym roku kompilacja „Echo wielkiej płyty”, zawierająca nigdy wcześniej niewydane polskie kompozycje z muzyką elektroniczną z lat 80, czy też entuzjastycznie przyjęte albumy artysty kryjącego się pod pseudonimem Pejzaż. Przez ponad 10 lat działalności label wypromował również wielu nowych utalentowanych krajowych producentów i didżejów, takich jak wyżej wspomniany Pejzaż, duet Holiday80, Karol Aleksander, DJ Duch, Bisti, Dyyune, Old Spice czy też nieistniejący już duet Ptaki.

Sety dj-skie grane przez Zambona oraz związanych z labelem didżejów i producentów pod szyldem The Very Polish Cut-Outs, obfitują w nieoczywistą selekcję polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki. Muzyki, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców. Ta od lat szlifowana taneczna formuła spowodowała, że sety i showcase’y wytwórni stały się niezwykle oryginalnymi i wyjątkowymi wydarzeniami na polskiej scenie klubowej i świetną odtrutką dla wszystkich znudzonych imprezami techno czy też komercyjną muzyczną papką.

Facebook:
https://www.facebook.com/theverypolishcutouts

KRTL & DAVE aka BEARD BROTHERS
Beard Brothers to polsko - irlandzki duet dwóch przyjaciół z Cieszyna – KRTL i Dave. Wspólnym mianownikiem ich setów to solidny groove oraz posamplowany wokal. Sprytnie poruszają się we wszystkich odmianach House Music od Deep, Jazzy aż po Techniczne brzmienia.

Facebook:
https://www.facebook.com/krtl.krtl
https://www.facebook.com/profile.php?id=850930163

Soundcloud:
https://soundcloud.com/krtl_music
https://www.mixcloud.com/davemcxi

 

 
Wróć do listy