Informacje

Nazwa:
Spacer po czarnobylskiej strefie wykluczenia / Podróże za 5 złotych
Miejsce:
Sala widowiskowa COK Dom Narodowy
Data:
2020-10-15 17:00 - 2020-10-15 19:00
Miejsce:
Sala widowiskowa COK Dom Narodowy
Opis:

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK zaprasza na spotkanie z podróżnikami w cyklu pt. "Podróże za 5 zł". Tym razem Borys Tynka opowie nam o czarnobylskiej strefie wykluczenia.

Dzień 26 kwietnia 1986 roku rozdziela historię ukraińskiego Polesia na dwa okresy, przed awarią i po awarii. Po godzinie 1:23:45 tego dnia, dla setek tysięcy ludzi życie całkowicie zmieniło swój dotychczasowy bieg. O tym usłyszymy podczas prelekcji pierwszego Polaka, który ma uprawnienia do oprowadzania grup turystycznych po czarnobylskiej strefie wykluczenia.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 17.00 w Domu Narodowym w Cieszynie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Liczba uczestników będzie ograniczona do 75 osób. Podczas spotkania będą obowiązywać obostrzenia, zgodnie z rozporządzeniami aktualnymi na dzień wydarzenia.

Bilety w cenie 5 zł będą dostępne w Internecie od 6 października na stronie www.domnarodowy.pl oraz w ograniczonej ilości przy wejściu na salę bezpośrednio przed wydarzeniem, jeżeli nie zostaną wyprzedane wcześniej.
Wróć do listy