Informacje

Nazwa:
ODWOŁANE - Niewidzialna Nemezis - premiera spektaklu Johna Whitewooda
Miejsce:
Dom Narodowy
Data:
2023-12-01 18:00 -
Miejsce:
Dom Narodowy
Opis:

UWAGA! ????
Informujemy, że premiera nowego spektaklu Johna Whitewooda "Niewidzialna Nemezis", w wykonaniu grupy teatralnej Otwarta Scena, zaplanowana na 1 grudnia zostaje ODWOŁANA z powodów zdrowotnych. ⚠️ Wydarzenie zostanie przesunięte na późniejszy termin, o którym będziemy informować wkrótce.

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na premierę najnowszej sztuki Johna Whitewooda pt. "Niewidzialna Nemezis". Spektakl w wykonaniu działającej w Domu Narodowym grupy teatralnej Scena Otwarta odbędzie się w piątek 1 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Narodowego. Grupa teatralna "Scena Otwarta" powstała w grudniu 2010 r. w Cieszynie z inicjatywy Johna Whitewooda. Nosiła nazwę Baj(k)arze. W 2016r. z inicjatywy Domu Narodowego w Cieszynie Grupa zmienia nazwę na SCENA OTWARTA. Sztuki są autorstwa Johna Whitewooda, przetłumaczone przez Lucynę Krzanowską. John jest profesjonalnym dramatopisarzem, mającym w swym dorobku osiem sztuk telewizyjnych (ITV) i siedem radiowych emitowanych przez radio BBC. Obecnie pisze sztuki do odbioru „na żywo”, ponieważ woli kontakt z publicznością, mogącą reagować „tu i teraz”.

 

NIEWIDZIALNA NEMEZIS
premiera nowej sztuki Johna Whitewooda w wykonaniu grupy teatralnej Scena Otwarta

  • WYDARZENIE ODWOŁANE, ODBĘDZIE SIĘ W I NNYM TERMINIE

NIEWIDZIALNA NEMEZIS
najnowsza sztuka Johna Whithewooda wiedzie nas do mrocznej, pełnej afer i wyzysku strony otaczającej nas rzeczywistości. W tym przedstawieniu faktycznie walczą ze sobą dwa światy, dwie siły. Jedna pochodzi od diabła - druga ma aureolę anioła. Ta pierwsza od zawsze żyje w korupcyjnej, przepełnionej fałszem rzeczywistości - druga jest walką, ale już nie z pozycji ofiary, z poczucia braku. Ta walka teraz ma moc w środku, która budzi się w ludziach i nie pozwala dłużej być wykorzystywanym. Z każdą nową sztuką John nas zaskakuje swoją wnikliwą obserwacją sceny, jaką jest życie. Znowu mamy tu dystans, duże poczucie humoru, bogate słownictwo i morał zmuszający do refleksji.

 

 

 
Wróć do listy