Informacje

Nazwa:
Między Wschodem a Zachodem - wernisaż wystawy ikon oraz malarstwa Jerzego Wojtowicza
Miejsce:
Galeria Ceglana Domu Narodowego
Data:
2022-05-06 17:00 - 2022-06-03 20:00
Miejsce:
Galeria Ceglana Domu Narodowego
Opis:

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza do Galerii Ceglanej na wernisaż wystawy malarstwa i ikon Jerzego Wojtowicza. Otwarcie wystawy "Między Wschodem a Zachodem" odbędzie się w piątek 6 maja o godzinie 17:00 w Galerii Ceglanej na parterze Domu Narodowego w Cieszynie.

JERZY WOJTOWICZ
rodził się w Sanoku, w miejscu o dużym bogactwie i odmienności sztuki, jakie tam współistnieją. Miejsce to wywarło duży wpływ na jego twórczość. Artysta jest absolwentem ASP w Krakowie, działalność jego to malarstwo, rysunek, grafika, konserwacja zabytków. Początki artystycznej działalności, obrazy utrzymane są w stylu ekspresjonizmu, surrealizmu, fascynacja impresjonizmem, a dopiero później nastąpił zachwyt i olśnienie sztuką bizantyjską.

Na wystawie zobaczymy zestawienie dwóch tradycji europejskich, ikony-malarstwo religijne z obrazami współczesnymi pełnymi ekspresji, kontrastem kolorów. Ikony nawiązują do stylistyki ikon karpackich z przełomu XVI-XVII wieku. Obrazy współczesne to surrealizm, ekspresjonizm , impresjonistyczny nastrój.

 
Wróć do listy