Aktualności

Zobacz wszystkie
16 grudnia 2021

Warsztaty tworzenia lampionów / Betlejemskie Światło w Cieszynie

Razem z Hufcem Ziemi Cieszyńskiej zapraszamy najmłodszych mieszkańców Cieszyna i okolic do udziału w warsztatach z tworzenia lampionów. Warsztaty odbędą się w Domu Narodowym w niedzielę 19 grudnia. Również w ten dzień o godzinie na cieszyński rynek dotrze Betlejemskie Światło Pokoju! Własnoręczne wykonane lampiony pomogą nam odebrać Betlejemski Płomień i bezpiecznie wrócić z nim do naszych domów. 

W warsztatach prowadzonych w Domu Narodowym mogą wziąć udział dzieci w wieku szkolnym od I do VIII klasy szkoły podstawowej. Zajęcia będą odbywać się w 10 osobowych grupach w czterech blokach czasowych:

  • 14.30 - 15.00
  • 15.10 - 15.40
  • 15.50 - 16.20
  • 16.30 - 17.00

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje telefonicznie Kinga Karolewska-Gembala pod numerem telefonu: 695 728 193.

Więcej o Betlejemskim Świetle Pokoju

Sztafeta ma swój początek w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego odpala się jedną malutką świeczkę po to, by Światło – symbol nadziei i pokoju między narodami - dotarło wszędzie. Uroczyste przekazanie światła skautom z regionu Europy odbywa się w Austrii. Harcerze i skauci są ambasadorami światła, gdyż pokój i braterstwo to idea, wpisana w kodeks postępowania skautów. Każdy harcerz ślubuje uroczyście przestrzegać prawa harcerskiego, a za brata uważać każdego innego skauta. Przyjaźń, pokój i braterstwo to podstawy wychowania, których od najmłodszych lat uczymy zuch i harcerzy. W mundurach wszyscy jesteśmy równi i wszyscy jesteśmy przyjaciółmi. Chcemy podzielić się z mieszkańcami naszego miasta dobrą energią, którą niesie Betlejemski Płomień.
Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii, podczas kolejnego Betlejemskiego Zlotu online jest ona potrzeba nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom.

 

Powrót