Aktualności

Zobacz wszystkie
18 Maja 2021

Usłysz mnie! - WYNIKI Cieszyńskiego Przeglądu Twórczości Autorskiej

Od 22 marca 2021 r. cieszyńscy artyści mieli możliwość zgłaszania swoich autorskich utworów muzycznych do udziału w internetowym przeglądzie autorskim "Usłysz Mnie", organizowanym przez Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy". Do Konkursu mogły przystąpić osoby, które ukończyły 16 rok życia i zamieszkują powiat cieszyński. Formuła Konkursu była wyjątkowa, ponieważ zgłaszać można było utwory wyłącznie autorskie bądź napisane/skomponowane specjalnie dla wykonawcy. Przygotowanie oraz realizacja nagrania własnego utworu może być nie lada wyzwaniem, jednak mimo to zgłoszeń nie zabrakło, a poziom Konkursu przerósł nasze oczekiwania i mocno utrudnił zadanie jury.

Udało się jednak wymienić trzy pierwsze miejsca, a wyniki prezentują się następująco:

  • Miejsce I - sskjegg z utworem "Dotknij"
  • Miejsce II - zespół White Deer z utworem "Chodź"
  • Miejsce III - Klaudia Boniakowska z utworem "Pomiędzy"

GRATULUJEMY! Wszystkich laureatów będziemy mieli okazję usłyszeć i zobaczyć na żywo podczas wydarzeń organizowanych przez Cieszyński Ośrodek Kultury. Ponadto laureatka pierwszego miejsca otrzyma możliwość realizacji nagrań 4 utworów (audio-wideo). Nagrania zostaną zrealizowane przez Cieszyński Ośrodek Kultury.

Oczywiście zgodnie z nazwą naszego Przeglądu, będzie okazja, żeby usłyszeć fragmenty utworów WSZYSTKICH uczestników, które będziemy w najbliższym czasie publikowali w mediach społecznościowych Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. Warto wysłuchać utworów i przekonać się, że w Cieszynie i całym powiecie mamy jeszcze wiele nieoszlifowanych talentów, o których na pewno nie raz jeszcze usłyszymy! 

 

Powrót