Aktualności

Zobacz wszystkie
10 sierpnia 2021

Śląsk Cieszyński od końca lat 50 do 1989 roku zachowany na fotografiach

"Czy mnie jeszcze pamiętasz? Ludzie i wydarzenia" to druga część kultowego albumu, zawierającego fotografie Śląska Cieszyńskiego autorstwa Henryki Tomaszczyk i Tadeusza Kopoczka od końca lat 50 do 1989 roku. Teraz wydawnictwo można nabyć w Domu Narodowym!
 
Album zawiera prawie 300 archiwalnych fotografii, dokumentujących odbywające się od końca lat 50 do 1989 roku na Śląsku Cieszyńskim wydarzenia. Można zobaczyć znane postaciokresu PRL-u, a także ukryte w tłumie twarze naszych bliskich i znajomych! Na zdjęciach autorstwa Henryki Tomaszczyk i Tadeusza Kopoczek znalazły się między innymi pochody pierwszomajowe, dożynki, projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Fafik” czy mecze koszykówki KS „Piast” Cieszyn. To wszystko i dużo więcej można dostać teraz w Domu Narodowym. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ekskluzywnym wydawnictwem i do jego zakupu! "Czy mnie jeszcze pamiętasz? Ludzie i wydarzenia" - dostępność w Domu Narodowym w cenie 105 zł do wyczerpania zapasów.
 
 
  • autorzy fotografii: Henryka Tomaszczyk, Tadeusz Kopoczek
  • skanowanie, wybór i obróbka negatywów: Marian Dembiniok
  • podpisy do fotografii: Irena French, Marian Dembiniok
  • skład, druk, oprawa: PP MODENA Sp. z o.o.
  • wydawca: Muzeum Śląska Cieszyńskiego, wydanie pierwsze 2021

Przy okazji promocji wydawnictwa chcemy również zaprezentować odkryty w archiwum Amatorskiego Klubu Filmowego "KLAPS", film dokumentujący wizytę Edwarda Gierka w Cieszynie. Filmowy zapis z tego wydarzenia zostanie wyświetlony po raz pierwszy w piątek 13 sierpnia zaraz przed wieczornym seansem w ramach Festiwalu Wakaacyjne Kadry na cieszyńśkim rynku. Zapraszamy na seans i polecamy skupić wzrok, być może i na tym archiwalnym filmie uda się komuś wyłapać znajome twarze bliskich! Do zobaczenia!

 

Powrót