Aktualności

Zobacz wszystkie
10 Maja 2024

EKOTOPFILM

Skąd w Domu Narodowym tyle dzieciaków w piątkowy poranek? 

Wszystko to za sprawą renomowanej słowackiej platformy Ekotopfilm PL

Ekotopfilm to najstarszy międzynarodowy festiwal filmów o zrównoważonym rozwoju. Dzisiaj gościmy przedstawicieli programu i w Domu Narodowym trwają projekcje nagrodzonych podczas Festiwalu filmów, przedstawiających wciągające i inspirujące historie z różnych części świata. 

Ale to nie wszystko, bo dzieciaki z cieszyńskich szkół wezmą też dziś udział w różnorodnych dyskusjach i prezentacjach, podczas których pogłębią swoją wiedzę na temat ekologii. 

Zapraszamy na drugą część Ekotopfilm! 

FESTIWAL ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

16:30 - 17:00
Blok filmów dla dzieci: Plántula; Jezioro Kabula; Chodźmy razem latać; Co się stało w tropikach; Dinozaury - prawdziwa historia; Citsalp; Klimat - fakty; Ryś Lea

17:00 - 18:00 "Dziki Wschód Polski" (Niemcy)
Wschodnia Polska jest jednym z ostatnich dzikich regionów Europy. Żubry żyją w Puszczy Białowieskiej na granicy między Polską a Białorusią. Nizina Biebrzańska stanowi największy park narodowy w Polsce i jest niezwykle cenna dla bobra, wydry i licznych gatunków ptaków wodnych.

17:58 - 18:00 "BREARTH" (Hiszpania)
Eksperymentalny film animowany stworzony przy użyciu wizualizacji generowanych przez sztuczną inteligencję, który zapiera dech w piersiach.

18:00 - 19:00 "Życie na wyspie Moheli" (Słowacja)
Dokumentalny film o ludziach i ich współistnieniu z naturą. Opowieść o komoryjskiej wyspie Mohéli we wschodniej Afryce. Podróż przez lądowe i morskie ekosystemy tej nieznanej wyspy, gdzie spotykamy się z lokalnymi mieszkańcami.

19:00 – 20:00 PREZENTACJA: Ogrodnictwo Miejskie
Ogrodnictwo i miejskie rolnictwo oraz ich wpływ na bioróżnorodność, suwerenność żywnościową i adaptację miejską do zmian klimatu z Anna Jach-Falkiewicz (koordynator ds. Rozwoju projektu Zielone sąsiedztwo, manager trainer z Żywa Architektura)
Wykładowca: Anna Jach-Falkiewicz

 

__________________________

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY! Rejestracja nie jest wymagana - po prostu przyjdź i ciesz się dniem. 

__________________________

 

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.


Więcej informacji: https://domnarodowy.pl/pl/wydarzenie/ekotopfilmPowrót